This Term's Fixtures

Autumn Term 2018

Please note that any changes to fixtures are highlighted in red. Regrettably, dogs are not allowed in the school grounds.

Date Time Fixture
Saturday 8th September 14.00 Trial Matches for all pupils in Years 4–8 (until 16.00)
Wednesday 12th September U11 Football Festival at Sherborne School (A)
13.45 Years 4–8 House Football (16.00 finish) (H)
Years 6, 7 & 8 House Hockey (16.00 finish) (H)
Years 4 & 5 House Netball (16.00 finish) (H)
Wednesday 19th September 13.00 U11A Football Tournament at Portsmouth Grammar (Dep. 11.30)
13.30 1st VI Football Tournament at Highfield (Dep. 12.00)
U13A Hockey Tournament at Highfield (Dep. 12.00)
U12A Hockey Tournament at Highfield (Dep. 12.00)
U11A Hockey Tournament at West Hill Park (Dep. 12.15)
14.30 14.00 2nd Football v Yateley Manor (H)
3rd Football v Yateley Manor (H)
4th Football v Yateley Manor (H)
U11 Football (3 teams) v Yateley Manor (A)
U10 Football (4 teams) v Yateley Manor (H)
U11 Hockey (3 teams) v Daneshill (H)
U10A Netball Training Tournament at St Swithun’s (A)
U10B Netball Training Tournament at St Swithun’s (A)
16.45 U13B Hockey v Godolphin (H)
U12B Hockey v Godolphin (H)
Saturday 22nd September

13.30 U11 Hockey v Andover Hockey Club (H)
 14.30 1st Football v Highfield (A)
2nd Football v Highfield (A)
3rd Football v Highfield (A)
4th Football v Highfield (A)
5th Football v Highfield (H)
U11 Football (4 teams) v Highfield (A)
U10 Football (3 teams) v Highfield (H)
U9 Football (3 teams) v Highfield (H)
U13A Hockey v Highfield (H)
U13B Hockey v Highfield (A)
U13C Hockey v Highfield (H)
U12A Hockey v Highfield (H)
U12B Hockey v Highfield (A)
U12C Hockey v Highfield (A)
U10 Netball (3 teams) v Highfield (A)CANCELLED
U9 Netball (3 teams) v Highfield (H)CANCELLED
Wednesday 26th September 13.30 U10A & U10B Netball Tournament at Farleigh (H)
14.00 U13B Hockey v Salisbury Cathedral School (A)
14.30 1st Football v Cothill (H)
2nd Football v Cothill (A)
3rd Football v Cothill (H)
4th Football v Cothill (A)
5th Football v Cothill (H)
U11 Football (3 teams) v Cothill (A)
U10 Football (3 teams) v Cothill (H)
U9 Football v Cothill (A)
U10 Netball v Leehurst Swan (A)
U9 Netball v Leehurst Swan (A)
14.45 U11 Hockey (3 teams) v Westbourne House (H)
16.45

U13A Hockey v Godolphin (H)
U12A Hockey v Godolphin (H)

U12 Hockey v Godolphin (H) Additional Match

 

Thursday 27th September 14.30 U9 Netball v Sherborne House (H)
Wednesday 3rd October U11 IAPS Hockey Qualifier at Bryanston School (A)
14.00 U11 Hockey Tournament at Marlborough College (A) CANCELLED
14.15 U13A Hockey v Dauntsey’s (A)
U13B Hockey v Dauntsey’s (A)
U12A Hockey v Dauntsey’s (A)
U12B Hockey v Dauntsey’s (A)
1st Football v Elstree (H)
2nd Football v Elstree (A)
3rd Football v Elstree (H)
4th Football v Elstree (A)
5th Football v Elstree (H)
6th Football v Elstree (A)
U11A Football v Elstree (H)
U11B Football v Elstree (H)
U11C Football v Elstree (A)
U11D Football v Elstree (A)
U10 Football (4 teams) v Elstree (A)
U9 Football (4 teams) v Elstree (H)
U10B Netball v Sherborne House (H)
U10C Netball v Sherborne House (H)
15.00 U13C Hockey v Dauntsey’s (H)
U12C Hockey v Dauntsey’s (H)
Saturday 6th October 1st IAPS Football at Moulsford (A)
14.00

U10 Football Tournament at Stroud School (A)

U11B/C Mixed Team v Chafyn Grove (A)
U13A Hockey Triangular v Chafyn Grove & Cheam (H)
U12A Hockey v Cheam (H)

U12B Hockey v Chafyn Grove (A)

14.30  
U11 Football (3 teams) v Highfield (A)
U10B Football v Highfield & Twyford at Highfield (A)
U10C Football v Highfield & Twyford at Highfield (A)
U9 Football (3 teams) v Twyford (A)
U13B Hockey v Cheam (A)
U13C Hockey v Cheam (A)
U12C Hockey v Cheam (A)
U11B/C Mixed Team and U11 v Cheam (H)CANCELLED
U10 Netball (3 teams) v Cheam (H)
U9 Netball (3 teams) v Cheam (A)
14.45

U11A v Cheam (H)

U12 v Chafyn Grove ( A)

15.00 1st Football v Port Regis (H) CANCELLED
2nd Football v Port Regis (A)
3rd Football v Port Regis (A)
4th Football v Port Regis (H)
5th Football v Port Regis (H)
Tuesday 9th October 13.30 U8 Netball v Twyford (A)
U8 Football v Twyford (A)
Wednesday 10th October 14.00 U12B Hockey v Thorngrove (H) CANCELLED
U12C Hockey v Thorngrove (H) CANCELLED
14.30 U12A Football v Pilgrims’ (H)
U12B Football v Pilgrims’ (A)
U12C Football v Pilgrims’ (H)
U11B Football v Pilgrims’ (A)
U11C Football v Pilgrims’ (A)
U10 Football (3 teams) v Pilgrims’ (H)
U9 Football (3 teams) v Pilgrims’ (H)
U13C Hockey v Forres Sandle Manor (A)
U12A Hockey v Forres Sandle Manor (A)
U11 Hockey (2 teams) v Forres Sandle Manor (H)
U10 Netball (3 teams) v Prince’s Mead (A)
Thursday 11th October 16.45 Years 5–8 Swimming Gala v St Francis (H)
Friday 12th October 14.00 U8 Football v Pilgrims' (H)
Saturday 13th October 14.30 1st Football v Stroud School (A)
3rd Football v Stroud School (A)
U11 Football (3 teams) v Stroud School (H)
U10 Football (3 teams) v Stroud School (A)
U9 Football (3 teams) v Stroud School (H)
U13B Hockey v Lambrook (A)
U13C Hockey v Lambrook (A)
U12A Hockey v Lambrook (H)
U12B Hockey v Lambrook (H)
U11C Hockey v Lambrook (A)
U10 Netball (4 teams) v Lambrook (H)
14.45 U9 Netball (3 teams) v Westbourne House (A)
15.15 U13A Hockey v Lambrook (H)
U12C Hockey v Lambrook (H) CANCELLED
U11 Hockey (3 teams) v Lambrook (A)
Monday 15th October 16.00 Years 6 & 7 Swimming Gala v Godolphin (A)
Tuesday 16th October 14.00 U8 Football v St Francis (H)
U8 Hockey v St Francis (H)
Wednesday 17th October 14.30 U10 Netball (2 teams) v Portsmouth Grammar & Sherborne House at PGS (A)
14.45 U11 Football (3 teams) v Westbourne House (H)
U10 Football (3 teams) v Westbourne House (A)
U12A Hockey v Westbourne House (H)
U12B Hockey v Westbourne House (H)
U12C Hockey v Westbourne House (H) CANCELLED
U11 Hockey (3 teams) v Westbourne House (A)
U10 Netball (2 teams) v Westbourne House (A)
Wednesday 31st October 14.15 U13B Hockey v Twyford (H)
U12A Hockey v Twyford (H)
U12B Hockey v Twyford (H)
U12C Hockey v Twyford (H)
U11A Hockey v Twyford (A)
U11B Hockey v Twyford (H)
U10 Netball (3 teams) v Twyford & Sherborne House at Twyford (A)
U9 Netball (3 teams) v Twyford (H)
14.30 1st Football v Twyford (H)
2nd Football v Twyford (A)
3rd Football v Twyford (A)
4th Football v Twyford (H)
5th Football v Pilgrims’ (H)
U11 Football (4 teams) v Twyford (H)
U10 Football (3 teams) v Twyford (A)
U9 Football (4 teams) v Twyford (H)
U10 Netball v St Swithun’s (A)
15.00 U13A Hockey v Twyford (A)
Thursday 1st November 14.00 U8 Netball v St Swithun’s (H)
Monday 5th November U13 IAPS Hockey Qualifier at Millfield School (A)
Wednesday 7th November 14.15 U13A Hockey v Cheam (A)
U13B Hockey v Cheam (H)
U12A Hockey v Cheam (A)
U12B Hockey v Cheam (H)
U11 Hockey (3 teams) v Cheam (A
14.30 1st Football v Cheam (H)
2nd Football v Cheam (A)
3rd Football v Cheam (H)
4th Football v Cheam (A)
5th Football v Cheam (H)
U11 Football (3 teams) v Cheam (A)
U10 Football (3 teams) v Cheam (H)
U9 Football (3 teams) v Cheam (A)
U10 Netball (3 teams) v Cheam (A)
15.00 U13C Hockey v Cheam (H)
U12C Hockey v Cheam (H)
Thursday 8th November 14.00 U9 Netball v St Swithun’s (H)
Friday 9th November 14.00 Year 3 House Football
Year 3 House Netball
Monday 12th November 16.30 Years 5–7 Swimming Gala v Prince’s Mead (H)
Tuesday 13th November 14.00 U8 Football v Thorngrove (H)
U8 Netball v Thorngrove (H)
Wednesday 14th November 13.00 Rory McDonagh 1st XI Football Tournament (H)
U10 Football Festival at Portsmouth Grammar (Dep. 11.30)
U10A Netball Tournament at Portsmouth Grammar (Dep. 11.30)
U10B Netball Tournament at Portsmouth Grammar (Dep. 11.30)
13.00 U13A Farleigh Hockey Tournament (H)
U12A Farleigh Hockey Tournament (H)
14.15 U11 Hockey (2 teams) v St Francis (A)
14.30 2nd Football v Pilgrims’ (H)
3rd Football v Pilgrims’ (A)
4th Football v Pilgrims’ (A)
U11 Football (3 teams) v Pilgrims’ (H)
U10 Football (2 teams) v Pilgrims’ (A)
U9 Football (3 teams) v Pilgrims’ (H)
U10 Netball (2 teams) v St Swithun’s (A)
15.00 U13B Hockey v St Mary’s, Calne (A)
U13C Hockey v St Mary’s, Calne (A)
U12B Hockey v St Mary’s, Calne (A)
U12C Hockey v St Mary’s Calne (A)
Thursday 15th November U9 Football Tournament at Portsmouth Grammar (Dep. 11.30)
U9A Netball Tournament at Portsmouth Grammar (Dep. 11.30)
U9B Netball Tournament at Portsmouth Grammar (Dep. 11.30)
16.45 Years 5-7 Swimming Gala v Twyford (H)
Saturday 17th November All boys change to Rugby (mouthguards required)
Years 3–5 Girls change to Hockey (mouthguards required)
Years 6–8 Girls change to Netball
Wednesday 21st November 14.00 Trial Matches for all pupils in Years 4-8
Tuesday 27th November U12 IAPS Hockey Final at Hurst College (A)
14.00 U8 Rugby v St Francis (H)
U8 Hockey v St Francis (H)
Wednesday 28th November 11.30 Year 7 and 8 Boys’ and Girls’ Training Matches at Downside School (A)
14.30 U11 Rugby (2 teams) v Walhampton (H)
U10 Rugby (2 teams) v Walhampton (A)
U9 Rugby (2 teams) v Walhampton (A)
Saturday 1st December 14.30 U13A Rugby v Sandroyd (H)
U13B Rugby v Sandroyd (A)
U12A Rugby v Sandroyd (H)
U12B Rugby v Sandroyd (A)
U11 Rugby (1 team) v Sandroyd (A)
U10 Rugby (1 team) v Sandroyd (H)
U9 Rugby (1 team) v Sandroyd (A)
Wednesday 5th December 14.15 U11A Netball v Twyford (A)
U11B Netball v Twyford (A)
U10A Hockey v Twyford (H)
U10B Hockey v Twyford (H)
U9A Hockey v Twyford (A)
U9B Hockey v Twyford (A)
14.30 U13A Rugby v Lambrook (H)
U13B Rugby v Lambrook (A)
U12A Rugby v Lambrook (H)
U12B Rugby v Lambrook (A)
U11 Rugby (3 teams) v Lambrook (A)
U10 Rugby (3 teams) v Lambrook (H)
U13A Netball v Twyford (H)
U13B Netball v Twyford (H)
U12A Netball v Twyford (H)
U12B Netball v Twyford (H)
U11 Netball (1 team) v Leehurst Swan (H)
14.45 U9C Hockey v Twyford (A)
15.00 U12C Netball v Twyford (A)
U10C Hockey v Twyford (H)
Friday 7th December 14.30 U13A Hockey v Orwell Park (Touring School) (H)
Saturday 8th December 14.30 U13A Netball v Lambrook & St George’s at Lambrook (A)
U13B Netball v Lambrook & St George’s at Lambrook (A)
U13C Netball v Lambrook & St George’s at Lambrook (A)
U12A Netball v Lambrook & St George’s at Lambrook (A)
U12B Netball v Lambrook & St George’s at Lambrook (A)
U11 Netball (4 teams) v Lambrook & St George’s at Lambrook (A)
U10 Hockey (4 teams) v Lambrook (H)